Bátran kijelenthetjük, hogy Jason Statham is egy a klisékre épülő akciófilmek sztárja. Évről évre egyre több filmben szerepel és hiába sokak kedvence, talán a filmek, amikben szerepel egyre laposabbak. Idén a Parker című filmben láthatjuk viszont, melyről bőven lehet jót is és rosszat is mondani.
Ahogy a bevezetőben említettem, Statham filmjeinek sztorija általában jól bevált receptek alapján játszódnak. Ettől még Statham egy kultikus figurává vált ezen a műfajon belül; és, hogy a rajongók ne szenvedjenek hiányt, a színészt a Parkerben ismét egy szokásos akcióhős szerepében láthatjuk. A történet roppant egyszerű és szokványos, Parker (Jason Statham) egy rosszul sikerült rablás után bosszút esküszik társain. Ennek következtében ismét elszabadul a Statham féle pokol és ámokfutás.
De hogy azért ne legyen teljesen unalmas a sztori és Statham karaktere, annyi érdekességet csempésztek a film készítők e moziba, hogy Parker jellemének kettős jelleget öltöttek. Természetesen Statham karakterei általában mindig kettősek, szinte mindig egy hős, aki persze képes brutálisan gyilkolni is. Itt is kegyetlenül képes ölni, de viszont jellemének egy része folyamatosan imbolyog. Vagyis nehéz eldönteni, hogy ő most jó ember vagy rossz. Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy egy hős, aki ártatlanokat ment, mert nem ezt teszi, mivel egy rabló. De rablónak se a szokásos, mert a mellet, hogy tud kegyetlenül gyilkolni nagyon humánus. Szóval elég kavart jelleme van Parkernek. Ez sokat dob a film nem túl meglepő sztoriján. Persze a történettel sincs baj, hiszen ez egy egyszerű akció film, olyan fajta, aminek ilyen csupasznak kell lennie. De a műfaj kedvelői már gyakran unják ezt a lecsupaszítást, de szerencsére ebben a filmbe Parker fura jelleme megszínesíti azt.
Maga Statham színészi játékáról majdhogynem a szokásosat lehet elmondani. Ugyanaz a lazaság és keménykedés, profi verekedés. De valahogy mintha ebben az esetben nem bontakozna ki annyira, mint máskor. Ennek oka talán karakterének a már említett fura jelleme. Emiatt lehet a színész is gyakran zavart szerepét illetően. De ettől még azért visszaköszön a Statham stílus. Ha már a színészeknél tartunk, akkor természetesen Jennifer Lopezt is meg kell említeni. Az ő színészi játéka és az ő karaktere teszi igazán mozgalmassá, élettelivé ezt a mozit. Nagyon jó Leslie, mint karakter az érzelmi kitöréseivel; és mindezt Lopez kisasszony remekül eljátssza. Azt hiszem Lopez karakterének, Leslienek köszönhető, hogy nem lesz egy teljesen unalmas és átlagos akciófilm ez az alkotás.
Ahogy említettem azért vannak hátul ütői is a filmnek. Ilyen például a béna párbeszédek, beszólások. Többször is vicces mondatok, szavak röpködnek éke szólóan a filmben, melyek gyakran az ellenkező hatást érik el. A másik probléma a filmmel, hogy talán kevés az akció és sok az üres járat. Gyakran unalmas a film, mert nem történik semmi érdemleges, ezt egyedül a látványos Palm Beach kompenzálja valamilyen módon az ilyen jeleneteknél.
Természetesen az akció jelenetek olyanok, mint más hasonló filmekben, látványosak, de gyakran hihetetlenek. Erre jó példa az a jelenet, mikor Parker egy bérgyilkossal verekszik egy hotel szobában és Parker kézfejét átszúrja egy kés, miután már mellbe késelték. Természetesen ezután még ő a megkéselt kezével függeszkedve, vérbe ázva lóg ki a hotelszoba erkélyén másik kezével gyilkosát letaszítva magáról. Szerintem ezt nem kell jellemezni, ebből mindenki érti mire is gondolok. A zenei aláfestéssel is hasonló a helyzet, olyan jó is meg nem is, vagyis olyan semmilyen.
Röviden tehát a Parker című akciófilm egy szokásos alkotás, melyben van némi pozitív momentum, ami miatt érdemes egyszer megnézni egy egyszeri kikapcsolódás gyanánt. De egyébként ne várjunk sokat a filmtől.