Már igen sokadik írásom ez melyben a jelenlegi amerikai vígjátékokat ócsárolom és melyben ezek közül próbálom megtalálni a nézhetőket. Azt kell, mondjam még mindig csak kevésbé borzalmas vagy éppen csak kicsit vicces vígjátékokat képesek készíteni az amerikaiak, ha sikerül valami jobbat alkotniuk e műfajban mostanság. A Gyakornokok című comedy is sajnos csak ebbe a kategóriába sorolható be, hiába tartozik a jobb alkotások közé. De külön érdeme a filmnek, hogy egy új aspektust helyez középpontba, egy globális életünket meghatározó céget, a Google-t.
A film sztorija elég jóra sikeredett és szerencsére ezt sikerült egy izgalmas forgatókönyvbe is átültetni. Röviden a történet lényege, hogy két középkorú, órák értékesítésével foglalkozó férfi munkanélküli lesz egyik napról a másikra és valami csoda folytán a Google gyakornoki programjába találják magukat, ahol az állandó pozícióért folyik a küzdelem a gyakornoki csapatok közt.
De ha mindez nem lenne elég izgalmas, akkor még megjegyezném azt is, hogy ez a történet egy tanulságokat, életbölcseleteket, életigazságokat felsorakoztató, ezekre rávilágító mű. Ettől lesz nagyszerű és élvezetes. Fő aspektusa, hogy a generációs szakadékra rávilágítson és megmutassa, hogy hogyan is lehet ezt leküzdeni. Továbbá a mindennapi embernek ad némi segítséget a világban való boldoguláshoz. Ez így hülyén hangozhat, de abszolút helyén van a filmben. Olyan dolgokra próbál rávilágítani a Gyakornokok, mint például, hogy egy szorgalmas, intelligens, állandóan tanuló, szabályokat követő, tehetséges egyetemista, aki bekerül egy neves céghez, mint pl. a Google néha kicsit szakadjon ki a monotonitásból, a munkából és néha szórakozzon is. De a fordítottjával is találkozhatunk itt, a laza középkorú semmihez nem értő felnőtt gyakornokoknak is rá kell döbbenniük, hogy nem lehet mindent kidumálni és nem csak szórakozás az élet, néha tanulni is kell és haladni a korral, ha tetszik, ha nem. Mindez igen jól van ábrázolva a filmbe, viszonylag élethű helyzetekben, így igazán közelinek érezheti a néző ezeket. Abszolút kreatívan vannak ábrázolva a Google-ös agytrösztök, akik a még 21 évesen sose buliztak, mert csak tanultak és a neten függtek. Nagy ész mindegyik igaz, de az életben néha ez kevés, lássuk be, és ezt a film is jól reprezentálja. A két vén csotrogány elviszi ezeket a fiatalokat bulizni és megtanítják őket élni is. Mert lássuk be, kell egy egyensúly az életbe, ahol a szórakozás, a munka, a tanulás összhangban van. De sok más hasonló fontos dologra is rávilágít ez az alkotás, különösképpen korunk legfőbb problémáira.
Szintén további pozitívum, hogy rengeteg filmes utalás van más nagy sikerű alkotásra. Ez manapság megszokott a vígjátékokban, de azért jól mutat a filmben. Na és persze a poénok is jól sikerültek. Persze nem dobja hanyatt senki magát ezektől, de azért van egy-két poén, amin lehet nevetni. De sajnos a film végére már kifogytak az ötletekből a készítők és itt már átcsap kicsit elcsépelt kategóriába a poéngyár. Sajnos még a történet befejezése is elnagyolt lett, ami kár, mert végig jól építkezett a sztori és izgalmas is.
De persze a színészi játék dob igazán sokat a Gyakornokokon. A két középkorú semmihez nem értő gyakornokokat Vince Vaughn és Owen Wilson játssza, akik hozzák a szokásos formájukat és igazán meglehetünk velük elégedve. Azt hiszem, nélkülük egy igen béna film lenne ez. A két kiváló színészen kívül a zenei aláfestést is kiemelném, mert ez is egész tűrhetőre sikeredett, igen változatos és hangulathoz illőek; és rengeteg mai sláger felcsendül a filmben.
Tehát a Gyakornokok című vígjáték tulajdonképpen egy egyedi hangvételű film a Google-re való alapozás miatt. De ettől eltekintve is egy élvezetes alkotás; jó sztori, kiváló mondani való, viszonylag vicces poénok, remek színészek jellemzik. Bár azért vannak hibái is a Gyakornokoknak, de azért egyszer mindenképp érdemes megnézni, de nyilván nem fog egy eget rengető alkotássá előlépni.