Még egy elfuserált amerikai vígjáték: R.I.P.D. – Szellemzsaruk [Kritika]

A cikk olvasási ideje kb. 3 perc

Sokat lehet olvasni arról, hogy az utóbbi évek rengeteg gyenge vagy teljesen bugyuta amerikai vígjátékokat hozott a nézőknek. Én magam is általában csak negatív kritikával illetem az amerikai vígjátékokat utóbbi időben, egy-két filmet leszámítva. De sajnos mindig akad egy újabb produkció, ami miatt foghatjuk a fejünket, hogy ez mi? A R.I.P.D. – Szellemzsaruk című vígjáték esetében is ez a kérdés merülhet fel bennünk.

A sztori elég kacifántos, ami nem baj, mert legalább egyedire sikerült. Nehéz összefoglalni röviden a lényeget, de valahogy így lehet: Főhősünk, Nick (Ryan Raynolds) rendőrként tengeti életét, mikor egyik bevetésen a társa megöli, pusztán azért, mert egy korábbi akcióból szerzett aranyukat ő nem akarta rejtegetni, hanem leadni a rendőrségnek és ezzel a társa nem értett egyet. Ezután, Nick nem távozik az élők sorából, hanem beáll a Szellemzsarukhoz, hogy fura lényekre vadásszon. E közben a már említett arany is fontos szerephez jut…

2013-RIPD-screen-3

Meg kell hagyni tényleg egyedi lett a történet, igaz kicsit a Men In Blackre hajaz, de nem kívánja azt lemásolni. De sajnos a forgatókönyv írása során félre csúszott ez az egyedi sztori és teljesen ellett rontva ez a mozi. Rengeteg béna szituáció, rossz poén, semmit mondó, dialógusok, jelenetek uralják a filmet. Pedig a világ, amit megkreáltak a Szellemzsaruknak magával ragadó, de sajnos ezt lerombolja az előbb említett tömérdek probléma.

Mindez azért fájó, mert látványban is sikerült kihozni szinte a maximumot a készítőknek. A speciális effektusok nagyon szépek és igazán élvezetesek. De sajnos ez nem elég ahhoz, hogy élvezhető legyen ez a film. Még a karakterek is ellettek találva úgy-ahogy, szóval ő rájuk se lehet panasz, de hát ez sem ér semmit, ha egy épkézláb poén nem hagyja el a szájukat, vagy tök gagyi szituációkba vannak belerakva. De azt gondolom a színészek így is kihozták a maximumot magukból. Nicket Ryan Raynolds alakítja teljes beleéléssel. Abszolút rá való a szerep. A társa a szellemzsaruknál Jeff Bridges, akinek a karaktere szerethető is, meg nem is. Egy kis vadnyugati hangulatot csempész a filmbe, ami feldobja, azt, de sajnos egy idő után már ő belőle is csak a semmit mondó duma árad. De Kevin Bacon is főbb szerepet kapott szintén Nick társaként; az a társa, aki megöli őt. Neki teljesen jól áll a gonosz szerepe ebben a moziban. Mary-Louise Parker is feltűnik egy fajta eligazító ként a Szellemzsaruk őrsén, csini diáklányszerkóban, ami irtó jól mutat.

ripd-jeff-bridges-mary-louise-parker-ryan-reynolds

Röviden tehát a R.I.P.D. – Szellemzsaruk című mozi ismét egy hulladék darabja az amerikai vígjátékoknak, ami kár, mert egy teljesen jó ötleten alapszik, kiváló látvánnyal, neves színészekkel. De sajnos mindezt lehúzza a béna poénok és értelmetlen forgatókönyv. De azért talán egyszer meglehet nézni egy olyan alkalommal, mikor nagyon nem tud magával mit kezdeni az ember és nagyon nem talál magának semmi nézhetőt.

About E.T.

A Debreceni Egyetem Szabad Bölcsészet szakának Filmtörténet és filmelmélet szakirányán végeztem. Továbbá a Debreceni Református Hittudományi Egyetemen szereztem Sajtótechnikus végzettségemet. Tanulmányaimból fakadóan a filmek világa és a filmkritika írás különösen érdekel. A filmek területén kiváltságos érdeklődési területem nincs, minden érdekel, ami filmmel kapcsolatos.

Check Also

Nyári olvasmányok 1000 forint alatt

Öt szórakoztató történet magyar íróktól, amit a kütyüdre töltve bármikor magaddal vihetsz a nyaralásra, és …