Sokat lehet olvasni arról, hogy az utóbbi évek rengeteg gyenge vagy teljesen bugyuta amerikai vígjátékokat hozott a nézőknek. Én magam is általában csak negatív kritikával illetem az amerikai vígjátékokat utóbbi időben, egy-két filmet leszámítva. De sajnos mindig akad egy újabb produkció, ami miatt foghatjuk a fejünket, hogy ez mi? A R.I.P.D. – Szellemzsaruk című vígjáték esetében is ez a kérdés merülhet fel bennünk.
A sztori elég kacifántos, ami nem baj, mert legalább egyedire sikerült. Nehéz összefoglalni röviden a lényeget, de valahogy így lehet: Főhősünk, Nick (Ryan Raynolds) rendőrként tengeti életét, mikor egyik bevetésen a társa megöli, pusztán azért, mert egy korábbi akcióból szerzett aranyukat ő nem akarta rejtegetni, hanem leadni a rendőrségnek és ezzel a társa nem értett egyet. Ezután, Nick nem távozik az élők sorából, hanem beáll a Szellemzsarukhoz, hogy fura lényekre vadásszon. E közben a már említett arany is fontos szerephez jut…
Meg kell hagyni tényleg egyedi lett a történet, igaz kicsit a Men In Blackre hajaz, de nem kívánja azt lemásolni. De sajnos a forgatókönyv írása során félre csúszott ez az egyedi sztori és teljesen ellett rontva ez a mozi. Rengeteg béna szituáció, rossz poén, semmit mondó, dialógusok, jelenetek uralják a filmet. Pedig a világ, amit megkreáltak a Szellemzsaruknak magával ragadó, de sajnos ezt lerombolja az előbb említett tömérdek probléma.
Mindez azért fájó, mert látványban is sikerült kihozni szinte a maximumot a készítőknek. A speciális effektusok nagyon szépek és igazán élvezetesek. De sajnos ez nem elég ahhoz, hogy élvezhető legyen ez a film. Még a karakterek is ellettek találva úgy-ahogy, szóval ő rájuk se lehet panasz, de hát ez sem ér semmit, ha egy épkézláb poén nem hagyja el a szájukat, vagy tök gagyi szituációkba vannak belerakva. De azt gondolom a színészek így is kihozták a maximumot magukból. Nicket Ryan Raynolds alakítja teljes beleéléssel. Abszolút rá való a szerep. A társa a szellemzsaruknál Jeff Bridges, akinek a karaktere szerethető is, meg nem is. Egy kis vadnyugati hangulatot csempész a filmbe, ami feldobja, azt, de sajnos egy idő után már ő belőle is csak a semmit mondó duma árad. De Kevin Bacon is főbb szerepet kapott szintén Nick társaként; az a társa, aki megöli őt. Neki teljesen jól áll a gonosz szerepe ebben a moziban. Mary-Louise Parker is feltűnik egy fajta eligazító ként a Szellemzsaruk őrsén, csini diáklányszerkóban, ami irtó jól mutat.
Röviden tehát a R.I.P.D. – Szellemzsaruk című mozi ismét egy hulladék darabja az amerikai vígjátékoknak, ami kár, mert egy teljesen jó ötleten alapszik, kiváló látvánnyal, neves színészekkel. De sajnos mindezt lehúzza a béna poénok és értelmetlen forgatókönyv. De azért talán egyszer meglehet nézni egy olyan alkalommal, mikor nagyon nem tud magával mit kezdeni az ember és nagyon nem talál magának semmi nézhetőt.