Amerika filézése – 1. rész

A cikk olvasási ideje kb. 2 perc

Már most leszögezném, hogy ez a cikk nem a túlsúlyos emberek ellen irányul, csupán egy érdekes tény, amit sok ember figyelmen kívül hagy.

A kóla eredetileg kóladió és citromsavból készült, de manapság már jobban meg akarnak felelni a „trendnek” és mindent beletesznek, amit nem sajnálnak. Amerikában az emberek csaknem 80%-a fogyasztja napi szinten, ami valljuk be, nem kevés. Vegyük hozzá, hogy ott a elhízás csaknem 35%-os. Ez azt jelenti, hogy ha Amerika utcáit járjuk, akkor minden 3. emberre nézve azt látjuk, hogy ő bizony kövér. Hogy ez miért van? Volt szerencsém beszélni nem régen egy Amerikában élő ismerősömmel és ő is felhívta a figyelmem arra, amit nem lehet nem észrevenni, hogy ott szó szerint minden második sarkon találunk egy gyorséttermet, amivel szennyezik az étrendjüket, ahogy itthon is a miénket -McDonald’s, Burger King, KFC- hogy csak néhányat emeljek ki.

Nos, engem az a tény is aggaszt, hogy a McDonald’s féle görög salátában is van cukor! Ezt én felháborítónak tartom, hogyha vagyunk egy baráti társaságban mondjuk 7-en, és abból a 7 emberből 5 Mekibe szeretne menni egy jót enni, akkor nem kérhetek mást csak vizet, ha nem szeretném cukorral szennyezni a testem minden nap. A kóla amit adnak, az nem sokban tér el a boltban vásároltnál, maximum annyiban, hogy kicsit fel van vízezve. Ha jobban belegondolunk, ha egy ember megiszik egy nap 1 liter kólát, azzal mennyi felesleges zsiradékot visz be a szervezétbe? Ez levezetve: 1 liter kólában 110 gramm cukor van, ez hetente majdnem 800 gramm, havonta 3,5 kg, évente pedig 42 kilót jelent. Ez csak a minimális 1 litert jelenti, amerikában a kocsikat is úgy tervezik, hogy beleférjen a gyorséttermekben kapható 2 literes(!) üdítő a pohártartókba.

Szerintem az is elég lenne, hogyha az emberek picit odafigyelnének arra, hogy mit esznek, lehet gyorséttermekben enni, de havonta maximum 2-szer, és nem a leghízlalóbb ételeket kell kiválasztani akkor sem. Mindenkinek tanácsolom, hogy jobban gondolja át hol, és mit eszik!

About vargamaria21

Check Also

Mélyen a zsebébe nyúl a magyar szülő nyáron

Tábor, zsebpénz, nyaralás és játékok Budapest, 2017. június 22. – A nyári szezonban gyerekjáték bolti …